Láskyplná starostlivosť o pokožku najmenších 16.06.2022

https://www.tevos.sk/wp-content/uploads/2022/06/unnamed-scaled.jpg

Podráždenie, ekzémy, zapareniny … Citlivá detská pokožka potrebuje upokojenie a veľmi
šetrnú starostlivosť. Prírodná značka Weleda vyvinula v spolupráci s pôrodnými asistentkami organický rad Weleda Baby, ktorý sa minulý rok stal „mamičkami najodporúčanejšou detskou kozmetikou“ na Slovensku. Ktoré produkty v nej nájdete a ako vám uľahčia starostlivosť o vašich najmenších? Detská pokožka potrebuje čas, aby si zvykla na svet a prispôsobila sa vonkajším vplyvom. Na to, aby sa aj napriek všetkým výzvam mohla cítiť maximálne pohodlne, jej dopomôže hneď niekoľko byliniek s úžasnými hojivými a upokojujúcimi účinkami – predovšetkým nechtík lekársky a ibiš. A ako k citlivej detskej pokožke pristupovať, aby bolo vaše dieťatko v prvom rade šťastné a spokojné?

Menej je viac

Detská pokožka je až päťkrát tenšia, než koža dospelého človeka, to znamená, že bez zvyšku absorbuje všetky látky, ktoré na ňu aplikujeme a na tieto podnety reaguje veľmi citlivo. Navyše ešte nejaký čas potrvá, kým si vybuduje svoju vlastnú obranyschopnosť. Menej je preto v tomto ohľade vždy viac. Pokožku novorodencov ošetrujte ideálne len neparfumovaným olejčekom, ktorý v mieste aplikácie podporí regeneráciu a zdravý vývoj kože. Vyskúšať môžete napríklad Nechtíkový dojčenský olej od Weledy, ktorý sa stará o suchú, odretú či podráždenú pokožku. Použiť ho môžete ale aj na dočistenie zadočku alebo ako súčasť dojčenskej masáže. Pokožke batoliat, ktoré už netrávia väčšinu času len spinkaním, potom prospeje o niečo výživnejšia starostlivosť v podobe Nechtíkového detského krému, ktorý ju dokáže ochrániť aj pred nepriaznivým počasím.

Ako je to s kúpaním?

Na príliš častý kontakt s vodou z vodovodu môže pokožka dojčiat reagovať podráždením a vysušením. Spočiatku bohato postačí bábätko kúpať raz týždenne, a to v čistej vode bez peny, sprchových gélov a ďalších zaťažujúcich prímesí. Ak cítite, že by jeho pokožke určitý druh výživy predsa len prospel, môžete do kúpeľa pridať pár kvapiek neparfumovaného oleja, napríklad Nechtíkového dojčenského kúpeľa od Weledy.

Úľava pre pokožku pod plienkami

Celé dni aj noci strávené v plienkach si na pokožke vždy vyžiadajú daň v podobe zaparenín, začervenania a podráždenia. Zdravotne nejde o závažný problém, pre bábätko je ale svrbiaci zadoček veľmi nepríjemný. Zamerajte sa na častejšiu výmenu plienky a pokožku pod ňou vždy dôsledne vyčistite. Nechtíkovým dojčenským krémom na zadoček s lanolínom a oxidom zinočnatým, ktoré ju ochránia pred nadmernou vlhkosťou v oblasti plienok. Pridaný mandľový olej a extrakt z nechtíka a harmančeka ju potom zanechajú krásne jemnú.


cheap jerseyscheap jerseyscheap nfl jerseyscheap jerseys from chinacheap mlb jerseyscheap nhl jerseyscheap jerseyscheap nfl jerseyscheap mlb jerseyscheap nfl jerseys